تظاهرات عظیم بچه ها یمنی در محکومیت مواضع سازمان ملل

به گزارش وبلاگ تاریخ و تمدن، امروز سه شنبه راهپیمایی عظیم بچه ها در میدان السبعین صنعا در محکومیت مواضع شرم آور سازمان ملل در حق بچه ها یمن برگزار گردید.

تظاهرات عظیم بچه ها یمنی در محکومیت مواضع سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تاریخ و تمدن، بچه ها یمنی با برگزاری تظاهراتی سکوت سازمان ملل در مورد تجاوزات ائتلاف سعودی به یمن و حمله به غیرنظامیان و بچه ها این کشور را به شدت محکوم کردند.

بچه ها یمنی تصاویر بچه ها شهید یا زخمی شده بر اثر حملات هوایی ائتلاف سعودی را طی هفت سال از جنگ حمل کردند.

آنها بعلاوه تصاویر و پلاکاردهایی در محکومیت مواضع سازمان ملل و مواضع آن حمل کردند.

یکی از بچه ها کاریکاتور آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل که در دهان آن دلار قرار داده شده است را حمل کرد.

کودکی دیگر هم تصاویری از گوترش در دست داشت که دهانش با چسب بسته بود و این به نشانه محکومیت از مواضع دبیر کل در همسویی با متجاوزان است.

بچه ها یمنی یک دقیقه سکوت کردند و سوره فاتحه را نثار روح بچه ها قربانی شده یمنی که در حملات ائتلاف سعودی شهید شده اند، کردند.

بچه ها یمنی در این راهپیمایی شعارهایی در محکومیت مشارکت سازمان ملل در جنایات دشمن علیه بچه ها یمن سر دادند.

در انتها این راهپیمایی بیانیه ای از سوی بچه ها شرکت کننده بیان شد که در آن تاکید شد که سازمان ملل خود را دشمن بچه ها قرار داده است.

در این بیانیه شتاب سازمان ملل به سوی پول کشورهای ثروتمند خلیج فارس محکوم شد.

بچه ها یمنی در بیانیه خود اصرار بر مجرم دانستن مظلوم و تبرئه ظالم و چشم پوشی از متجاوز و همسویی با آنرا به شدت محکوم کردند.

بعلاوه بچه ها یمن تن دادن سازمان ملل به فشارهای کشورهای استکباری و بهبود وجهه جانیان با وجود جنایات وحشیانه و چهره کریه متجاوزان را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: سازمان ملل خود را دشمن بچه ها یمن قرار داد و سازمان های متبوع آن شریک در هر جنایتی که علیه ما گردد، است. ما بچه ها به طور حتم می دانیم که قاتل آن کسی است که با ما جنگ کرد و ما را می کشد و تحت محاصره قرار داده و ما را گرسنه نگه می دارد. این دبیر کل سازمان ملل از نگاه ما، شما شریک اساسی در این جنایات هستی.

در این مراسم سخنانی از سوی بچه ها یمنی شرکت کننده در این مراسم ابراز داشته شد.

این بچه ها اعلام کردند: جنان چشمانش را به روی حق ما در ازای دریافت پول بسته و تحت فشار جنایتکاران قرار گرفته است بدون اینک ذره ای شرم و حیا کند. گاهی آنها را از لیست ننگ خارج و ما را در آن قرار می دهند و گاهی هم به آنها حق تحقیق در جنایاتی که علیه ما مرتکب شده اند، می دهند.

بچه ها یمنی تاکید کردند: پس از شس سال بیش از 3500 پسربچه و دختربچه شهید و بیش از 4000 کودک زخمی شده اند. دشمن هزاران نفر را یتیم و میلیون ها نفر را از خانه و منطقه ها ما آواره نموده اند.

این بچه ها اعلام کردند: ما را تحت محاصره قرار داده و از حق زندگی، آموزش و بهداشت محروم نموده اند. آنها ما را از امنیت محروم نموده اند و ما پناهگاهی حتی در آغوش مادرانمان که به سبب حملات سعودی شهید شده اند، نداریم.

این بچه ها در اظهارات خود در جریان این راهپیمایی به جنایات وحشیانه مرتکب شده از سوی دشمن علیه بچه ها اشاره کردند.

بچه ها یمنی به سوء تغذیه و مرگ سه نوزاد در هر ساعت به دلیل محاصره و بیماری های واگیردار اشاره و بیان کردند: 21 درصد از مدارس از سوی دشمن هدف قرار گرفته است که بعضی از آنها به طور کلی ویران شده اند و در بعضی از آنها در حالی که خرابه هستند ما درس می خوانیم. آنها ما را از بسیاری از حقوق اساسی و زندگی محروم نموده اند.

در این مراسم جنایات مرتکب شده از سوی ائتلاف سعود طی شش سال جنگ محکوم شد و به محاصره مالی و هزاران زخمی و بیمار نیازمند درمان در خارج در سایه موضع شرم آور سازمان ملل که مانع از دوا و درمان بچه ها می گردد، اشاره شد.

بچه ها یمنی تاکید کردند که ائتلاف آمریکایی آنها را می کشد و مرتکب کشتار علیه آنها می گردد.

آنها سکوت سازمان ملل در قبال این جنایات را محکوم کردند.

بچه ها یمنی در سخنان خود طی این راهپیمایی اشاره کردند که میلیون ها کودک از منازل خود آواره و از امنیت به سبب بمباران محروم شده اند. آنها از کمبود غذا و دارو به سبب محاصره رنج می برند و از آموزش به دلیل بمباران دهها مدرسه در یمن رنج می برند.

بچه ها یمنی از همه آزادگان در جهان که با ملت مظلوم یمن همنوایی نموده اند، تمجید و اعلام کردند: سازمان ملل بچه ها را می کشد همانطور که سلاح آنها را می کشد.

این بچه ها ابراز امیداری کردند که وجدان خفته جهان بیدار گردد و بچه ها یمن در صلح به سر برند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تظاهرات عظیم بچه ها یمنی در محکومیت مواضع سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات عظیم بچه ها یمنی در محکومیت مواضع سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید