رایزنی 2 وزیر درباره زمان برگزاری کنکور پس از سیل اخیر

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه تمهیدات لازم پیرامون جبران عقب افتادگی های درسی دانش آموزان در مناطق سیل زده اندیشیده شده است گفت: خانواده ها نگران درس بچه ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری کنکور هم صورت خواهد گرفت.

رایزنی 2 وزیر درباره زمان برگزاری کنکور پس از سیل اخیر

امیرعلی نعمت الهی در گفت وگو با خبرنگاران، به ارائه گزارشی از وضعیت مدارس و تحصیل دانش آموزان در مناطق سیل زده پرداخت و اظهار کرد: همکارانم در اکثر مناطق سیل زده و آسیب دیده در ایام تعطیلات نوروز، با همت جهادی کوشش کردند تا حد امکان مدارس از روز شنبه آماده گشایش باشند؛ در آق قلا و گمیشان استان گلستان انتقال کانکس ها و میز و نیمکت مورد احتیاج را نیز انجام دادیم.

وی اضافه نمود: اما تاکید موکد ما این است که حفظ جان دانش آموزان و معلمان اولویت اول آموزش و پرورش و نظام است. بر همین اساس، بنا شد تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس در استان ها و مناطق توسط ستادهای بحران انجام گردد که در مناطق مختلف حسب شرایط ابلاغ و اعلام شده است.

غیبت کلاسی دانشجومعلمان تا سرانجام هفته موجه است

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مقرر شد غیبت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان اهل شهرستان های سیل زده فعلاً تا یک هفته، موجه تلقی گردد تا بتوانند در شهر خود حضور داشته باشند و دغدغه خانواده هایشان را کمتر نمایند؛ از تشکیل کارگروهی در وزارتخانه با دستور وزیر برای پیگیری مسائل سیل اطلاع داد.

نعمت الهی تاکید نمود: به دانش آموزان و خانواده هایشان این اطمینان را می دهم که اگر وقفه ای هم در مدارس بوجود آمد و ناچار شدیم کلاس های درس را تعطیل کنیم جای نگرانی نیست و حتماً تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد تا با اردوهای جایگزین، افزایش کلاس های درسی و فوق برنامه وقفه یا تعطیلی کلاس های درس را جبران کنیم.

خانواده ها نگران درس فرزندانشان نباشند

وی با بیان اینکه قول می دهم آموزش و پرورش در کنار دانش آموزان و معلمان است گفت: خانواده ها دغدغه نداشته باشند و اجازه بدهند مسئولان مناطق و دست اندرکاران ستادهای بحران به کارشان مشغول باشند. علاوه بر اینها یکی از مسائل نگران نماینده اهالی شهرستان های مختلف درگیر سیل آسیب روحی و روانی بویژه برای آنها که عزیزان شان را از دست داده اند، وجود دارد. کوشش کردیم با یاری کانون پرورش فکری بسته های امداد فرهنگی و هنری نیز توزیع کنیم. در استان گلستان انجام فعالیت های هنری استمرار می یابد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: همچنین در حوزه کتاب، نوشت افزار و کتب دانش آموزان که در اثر سیل از بین رفته است و قابلیت استفاده ندارد نیز تدبیر لازم اندیشیده شد و سازمان پژوهش مکلف شد همه کتب مورد احتیاج را فراهم کند.

جمع آوری یاری های دانش آموزی با همکاری کمیته امداد

سفر وزیر آموزش و پرورش به لرستان و خوزستان

نعمت الهی ضمن اعلام این خبر که تا سرانجام هفته وزیرآموزش و پرورش به اتفاق معاونین و مدیران موثر و ذیربط و کارشناسان مربوطه به منطقه خوزستان و لرستان سفر می نماید و از نزدیک مسائل را آنالیز و رصد خواهد نمود گفت: همچنین تصمیم بر این شد که بتوانیم با یاری کمیته امداد کار مشترکی انجام داده و یاری های دانش آموزی را جمع آوری کنیم که در حال تدوین سازوکار آن هستیم و به زودی اعلام خواهد شد.

وی درباره میزان خسارات وارده به مدارس گفت: معاونین وزیر و مسئولان ذیربط در سازمان نوسازی مرتب در مناطق سیل زده حضور می یابند، اما هنوز سیل تمام نشده و آمار دقیقی نداریم.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران کل استان ها به صورت کامل با ستادهای بحران هماهنگ هستند زیرا معتقدیم وحدت مدیریت، علاج کار است اظهار کرد: تمام امکانات و تجهیزات خود را در حد بضاعت در اختیار سیل زدگان با اولویت فرهنگیان و دانش آموزان قرار دادیم و امیدواریم در یک کار جمعی همه با هم بتوانیم از این مرحله هم عبور کنیم.

رایزنی وزرای علوم و آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری کنکور

درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی تصمیم گیری می گردد

نعمت الهی توضیح داد که تاکید موکد ما به خانواده ها این است که نگران درس بچه ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری کنکور هم صورت خواهد گرفت.

وی درباره احتمال جابجایی تاریخ امتحانات نهایی نیز گفت: هنوز منتظر گزارش های نهایی ستاد بحران و مدیران کل آموزش و پرورش هستیم تا بتوانیم درباره چگونگی برگزاری امتحانات نهایی تصمیم گیری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رایزنی 2 وزیر درباره زمان برگزاری کنکور پس از سیل اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی 2 وزیر درباره زمان برگزاری کنکور پس از سیل اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید