ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ 737 مکس در ازبکستان

وزارت حمل و نقل ازبکستان تردد هواپیماهای بوئینگ 737 مکس به این کشور را ممنوع بیان کرد.

ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ 737 مکس در ازبکستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، وزارت حمل و نقل ازبکستان ورود و خروج هواپیماهای بوئینگ 737 مکس به این کشور را ممنوع گفت.

بر اساس این گزارش وزارت حمل و نقل ازبکستان، فرودگاه های این کشور به طور موقت از پذیرفتن ورود هواپیما بوئینگ 737 MAX معذور هستند.

بر اساس این گزارش این محدودیت برای ورود و خروج این نوع هواپیما برای یک ماه می باشد.

دولت آمریکا پس از دومین سقوط جدیدترین هواپیمای مسافربری بوئینگ، این شرکت را ملزم کرد تا پس از ماه ها، در طراحی جدیدترین مدل هواپیماهای 737 تا آوریل آینده (فروردین / اردیبهشت 98) تغییراتی اعمال کند.

شرکت های هواپیمایی مکزیک، چین، اندونزی، اتیوپی، جزایر کایمن، سنگاپور و خطوط هوایی آرژانتین، آفریقای جنوبی و اتحادیه اروپا این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی ممنوع نموده اند.

بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی اتیوپی که 19 اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه 157 سرنشین آن کشته شدند.

همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر سال گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه 189 سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دوبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ 737 مکس در ازبکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ 737 مکس در ازبکستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید