نظر البشیر درباره اهداف جنبش اسلامی سودان

رئیس جمهور سودان گفت که قدرت و حکومت هیچ گاه از اهداف جنبش اسلامی این کشور نبوده است.

نظر البشیر درباره اهداف جنبش اسلامی سودان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شهاب، عمر البشیر رئیس جمهور سودان در سخنرانی خود در مجلس شورای جنبش اسلامی ملی در خارطوم گفت: قدرت و حکومت هیچ گاه یکی از اهداف جنبش اسلامی نبوده بلکه وسیله ای برای ساختن جامعه دینی و اخلاق و علم و دانش با تمرکز بر جنبه معنوی بوده است.

وی اضافه کرد: بحران ها و مسائل کنونی سودان آزمونی است که این کشور از درون آن با قدرت و صلابت بیشتری بیرون خواهد آمد.

البشیر گفت: با وجود کینه توزی ها علیه سودان و بحران های پیش روی آن اما این کشور شکست نخورده و به طرح های توسعه ای خود ادامه می دهد.

وی گفت: انقلاب نجات بخش باعث شعله ور شدن انقلاب آموزش برای آزادی اندیشه ها شد و آزادی بیشتری را برای رهایی از قید و بندهای طائفه ای و قبیله ای اعطا کرد.

البشیر اضافه کرد: کسانی که اکنون درباره آزادی ها سخن می گویند، علیه دولت تظاهرات می نمایند و کنفرانس های مطبوعاتی خود را با آزادی کامل برگزار می نمایند.

جنبش اسلامی سودان مرجع فکری حزب کنگره ملی این کشور به شمار می رود که ریاست آن را عمر البشیر برعهده دارد.

جنبش اسلامی سودان در سال 1999 میلادی به دو حزب کنگره ملی به ریاست البشیر و کنگره ملی به ریاست حسن ترابی تقسیم شد. این امر 10 سال بعد از تصدی قدرت از سوی این جنبش صورت گرفت.

از 19 ماه دسامبر گذشته، سودان شاهد تظاهرات گسترده علیه گرانی و درخواست برای کناره گیری البشیر است. در این تظاهرات براساس آمار دولتی 31 نفر اما براساس احزاب و فعالان مخالف 50 نفر کشته شده اند.

سازمان عفو بین الملل نیز به نوبه خود شمار کشته ها را 40 نفر اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نظر البشیر درباره اهداف جنبش اسلامی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر البشیر درباره اهداف جنبش اسلامی سودان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید