وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت گسترده سامانه بارشی جدید، روند بارش باران و برف را طی روزهای آینده پیش بینی کرد.

وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت : بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها، امروز (دوشنبه ششم اسفند) در بعضی از ساعات، بارش پراکنده در شمال شرق کشور، دامنه های البرز مرکزی و شرقی، دامنه های زاگرس مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود: از ظهر فردا (سه شنبه هفتم اسفند) سامانه بارشی وارد کشور می گردد و مناطق شمال غرب و غرب به تدریج جنوب غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و باعث بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که سامانه بارشی پس فردا (چهارشنبه هشتم اسفند) به طور گسترده تر از روز قبل، در اکثر مناطق کشور بارش باران در اکثر مناطق کشور می گردد، در این باره گفت: روز چهارشنبه در شمال غرب، مناطق کوهستانی غرب کشور و زاگرس میانی و همچنین دامنه های رشته کوه البرز بارش به صورت برف خواهد بود.

به گفته وظیفه، از ظهر امروز تا اواخر وقت فردا (سه شنبه هفتم اسفند) نواحی مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و عمان مواج پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه گفت : فردا (سه شنبه هفتم اسفند) هوای تهران کمی ابری، گاهی با وزش باد و در بعد از ظهر با افزایش ابر و در اوایل شب با بارش باران همراه خواهد بود. پیش بینی می گردد بیش ترین و کم ترین دمای تهران در این روز 14 و 4 درجه سانتی گراد باشد. همچنین پس فردا (چهارشنبه هشتم اسفند) تهران ابری همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی می گردد. حداکثر و حداقل دمای تهران در روز چهارشنبه بین 13 و 6 درجه سانتی گراد خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید