177 روستا کوهدشت به اینترنت پرسرعت متصل شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به دسترسی روستاهای استان به اینترنت پرسرعت گفت: 177 روستای کوهدشت به اینترنت پرسرعت متصل شده اند و تا انتها سال آینده 90 روستای دیگر به این خدمات دسترسی پیدا می نمایند.

177 روستا کوهدشت به اینترنت پرسرعت متصل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه شورای مدیران با تشریح وظایف، ماموریت ها و اقدامات صورت گرفته حوزه استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان لرستان، به آنالیز آخرین وضعیت ارتباطی و مسائل شهر کوهدشت و توابع آن پرداخت و اظهار کرد: اولویت این اداره کل، کاهش شکاف دیجیتالی، ارتقا زیرساخت های مناطق کمتر توسعه یافته و برقراری ارتباط مناسب و نیز ارائه اینترنت پرسرعت در روستاهاست.

وی با اشاره به پروژه ملی اینترنت پرسرعت روستایی در قالب طرح خدمات عمومی اجباری موسوم به (USO) گفت: در فاز اول این طرح که از ابتدای امسال عملیاتی شد، 177 روستا به اینترنت پرسرعت نسل چهارم متصل شدند و قرار است تا خاتمه شهریور ماه سال 98 و در قالب فاز دوم طرح، 90 روستای دیگر کوهدشت به اینترنت پرسرعت نسل چهارم دسترسی داشته باشند.

حیدری همچنین در مورد توسعه اشتغال پایدار در روستاها با پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره در حوزه فناوری اطلاعات، اعلام نمود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با پرداخت تسهیلات کم بهره در قالب طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، موجبات رونق کسب و کار پایدار در روستاها را فراهم می نماید.

وی تعداد دفاتر ICT روستایی در شهرستان کوهدشت را 44 عدد اظهار داشت و اضافه کرد: از این تعداد، 39 دفتر خدمات پست، 14 عدد خدمات پست بانک و 23 دفتر نیز کارگزار مخابرات هستند.منبع: همشهری آنلاین

به "177 روستا کوهدشت به اینترنت پرسرعت متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "177 روستا کوهدشت به اینترنت پرسرعت متصل شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید